Těhotenská mysl začátečníka

 

Koncept známý v zenu, józe i moderní mindfulness pro mě před pár týdny nabral nový smysl.

Několik měsíců práce na online jógovém průvodci těhotenstvím, nespočet odučených soukromých lekcí gravid jógy, praxe u porodní báby… a najednou rána. Dvě čárky na těhotenském testu. Já?!

Cvičit mysl začátečníka znamená zjemňovat svoji tendenci k předpokládání.

Předpokládám jak budu co prožívat, jak se k čemu postavím, že se zítra na věci budu dívat stejným pohledem jako dneska. A v tom pohodlném předpokládání naštěstí někdy narazíme do zdi.

Já na nějaký čas úplně zahibernovala do podzimního spánku. Najednou totiž všechno bylo úplně jinak, než jsem předpokládala.

Tak mám teď pocit, že začínám zase pěkně od začátku. Že po mně život chce, abych to, co chci předávat dál nejprve skutečně všechno odzkoušela na vlastní kůži. Tak teda jo!

Challenge accepted.

Pěkně týden po týdnu, trimestr po trimestru, na svém vlastním těle 2v1, znovu prozkoumávám ásany a dechová cvičení. Míchám ranní supervýživné smoothies a zkouším, jak při téhle jízdě na hormonálním tobogánu zklidnit svou mysl v meditaci, jak vyživovat tělo, jak celý ten chaos udržet v jednotě, v harmonii.

Na jógového průvodce těhotenstvím si tedy budete muset ještě chvíli počkat. Prochází teď zkušebním programem a totálním upgradem. Věřím ale, že to stojí za to. Stává se z toho totiž souborné dílo mých těhotenských vrcholů a pádů se spoustou inspirace od mých dětí, mých milých dul a porodních bab, mých jógových učitelů a všech těhotných žen, které se mnou cvičí.

A má těhotná mysl začátečníka mě nepřestává konfrontovat – „Uff… tohle všechno se přece v prvním trimestru nedá stihnout, zvlášť když to jediný, co teď fakt chci, je spát!“

A dál to bude ještě výživnější… Zafunguje celá ta jógová předporodní příprava? Harmonický porod? Pohodové šestinedělí? Uvidíme jak to půjde dál. Držte mi palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *