Update po letech blogové odmlky

S předjařím vylezám z hibernace a oživuju svůj web, který si dal přes dva roky prázdnin. Co se za tu dobu stalo?

Zvládli jsem stěhování z Kolumbie do Čech a začali jsme hledat vysněné komunitní bydlení v přírodě. Na první rok jsme zakotvili v bytě v Praze a teď už téměř rok spolubydlíme s několika rodinami v domečku za Prahou, s výhledem na koňské pastviny. Zahrada, les a živá komunita je obzvlášť v době covidu nedocenitelná. 

Hned první rok po příjezdu jsem naskočila do dalšího kurzu pro duly ČAD, kde jsem se seznámila s mnoha inspirativními a zkušenými ženami a víc pronikla do reality českého porodnictví. Díky ČADu jsem se také mohla zúčastnit kurzu Optimal Maternal Positioning – jemné pohybové a masážní techniky k vhodnému napolohování miminka v bříšku. Je to něco, co mě osobně před lety moc pomohlo před porodem a jsem ráda, že se teď cítím kvalifikovaná předávat to dalším ženám! Začala jsem spolupracovat s pražským A centrem, kde aktuálně vedu kurzy těhotenské jógy a až to zase půjde offline, tak také ženské jógové kruhy. 

Kolem Iris druhých narozenin se mi konečně udělal prostor pro doprovázení. V době, když to ještě bylo možné jsem zažila pár krásných porodů v porodnicích. Na podzim jsem měla nádhernou příležitost připomenout si sílu rituálů a poporodní péče.

Důležité pro mne bylo osobní setkání s  Umou Dismore Tuli, jógovou terapeutkou a spisovatelkou, která asi nejvíce ovlivnila můj způsob vnímání jógy i práci se ženami. V září 2019 jsem v jejím domácím studiu v jihozápadní Anglii absolvovala lektorský výcvik jógové terapie pro ženy. A teď, o rok později  u ní dokončuju dokončuji online studium facilitace joganidry, mojí nejmilejší každodenní jogové praxe. 

A i když je teď znovu pod sněhem, věřím, že v pravý čas všechno znovu ožije a že se budeme stále častěji potkávat v onlinu i tváří v tvář! Těším se na to a děkuju, že tu jste a že jste se pročetli až sem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *