Kdo jsem

 

Jóga je moji životní cestou. Každý den cvičím, tak jak moje tělo právě potřebuje. Pravidelně medituji, abych se zklidnila, obrátila do nitra, nalézala odpovědi. Jím tak, aby mi to prospívalo a zároveň neubližovalo ostatním. Snažím se nezahlcovat se věcmi. Po cestách přes pět kontinentů jsem našla svůj domov. Na Zemi, v přírodě, v těle. Jsem doma kdekoli.

Nebylo to tak ale vždycky. Hodně let jsem jógu cvičila podle příruček, snažila se vypilovat jednotlivé pozice k dokonalosti. Tak aby to vypadalo dobře. Abych si dokázala, že na to mám. Nerespektovala jsem potřeby svého těla, protože jsem jim vlastně úplně tak dobře nerozuměla. Při menstruaci jsem klidně stála 10 minut na hlavě, protože jsem měla pocit, že to pro mě není problém. A ještě jsem na to byla pyšná.

Svoji vlastní hodnotu jsem dlouhá léta odvozovala od svých výkonů. Byla jsem kritická a náročná na ostatní a nejvíc na sebe. Vystudovala jsem tři vysoké školy a stejně jsem měla pocit, že to není dost. Štvalo mě, že je svět plný nespravedlnosti. Začala jsem pracovat na rozvojových projektech v zahraničí a vést workshopy globálního vzdělávání. A dost často jsem byla frustrovaná, že ta velká pozitivní změna pořád nepřichází.

Ale změna přišla, postupně a zevnitř. Přestala jsem se bát života a potkala jsem svého životního partnera, který mi pomáhá odkrývat to nejlepší ze mě. Otěhotněla jsem a po krátkých 8 týdnech štěstí jsme se museli rozloučit. Zamlklé těhotenství, traumatická zkušenost o které se moc nemluví. Pomohly dlouhé hovory v buddhistických klášterech a kurzy vipassany v Barmě. Následoval výcvik učitelů hatha jógy v indické Rišikéši. Než jsem ale stihla začít pořádně učit, znovu jsem otěhotněla a přirozeně se tak začala specializovat na prenatální jógu. Později jsem v Kolumbii absolvovala certifikovaný výcvik duly a učitelky těhotenské jógy, lektorský kurz terapeutické jógy a kurz instruktorů Rainbow jógy pro děti. Jižní Amerika mi ukázala sílu ženského sdílení a rituálů a probudila ve mně touhu předávat tuhle energii dál. Pořád chci měnit svět k lepšímu, ale teď už trochu jinak. Jemněji.

Dneska učím ženy jak prostřednictvím jógy a meditace potkávat své autentické já, přijímat se ve své zranitelnosti a všech emocích které vyplují na povrch. Dlouholeté jogínky učím přizpůsobovat cvičení menstruačnímu cyklu i ročním obdobím, naslouchat si a tančit s dechem. Nastávajícím maminkám (a tatínkům) pomáhám nacházet rovnováhu, spojení s nově příchozí bytostí a využít změny k osobnímu i partnerskému růstu. A po porodu pomáhám dostat tělo i duši zpět do formy – do jiné a lepší než byla před tím! Ráda sdílím i zkušenosti a tipy v oblasti kontaktního rodičovství a cvičení jógy s dětmi.

Nabízím Vám doprovázení těhotenstvím a šestinedělím jako dula se specializací na jógu a meditace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *